Niekde niekedy, nieje podstatné kedy, som počul, či čítal alebo videl, že úvody kníh sa píšu na záver. Keď začne autor písať svoje dielo, častokrát netuší, čo z toho vlastne vznikne. Keď dopíše posledné riadky, začína premýšľať o samotnom úvode a snaží sa krátkou úvahou či iným literárnym prvkom načrtnúť, o čo sa vlastne bude v nasledujúcich stranách snažiť. U mňa je situácia trošku iná. V prvom rade nepíšem knihu, ale web stránku. A v druhom rade, aj ked v tejto chvíli ešte naozaj netuším, o čom bude, píšem úvod.

Človek, mňa nevynímajúc, by sa mal pustit do písania až vtedy, pokial niečo vo svojom živote dokázal. otázne však je, čo si treba pod pojmom "dokázal" predstaviť. Znamená to azda spraviť niečo výnimočné pre ľudstvo? Alebo len pomôcť niekomu vstať zo zeme po tom, ako sa potkol ... Mám 31 rokov. Napriek svojmu veku si pripadám ako Otvoriť. Na rozdiel od neho som sa nenarodil ani ako nemanželské dieťa a ani v chudobnej rodine ... Ale je tam veľa prvkov, s ktorými sa stotožňujem. A viete čo je paradoxom? Napriek tomu, že kniha od J.C.Hronského bola povinným čítaním na strednej škole, napriek tomu, že to bola maturitná otázka, nečítal som ju. Spolieham sa len na krátky výcuc nejakého článku v stredoškolskom učive.

Ale, dosť bolo pesimistických úvah, život je aj o veselých veciach. "Páčia" sa mi webové stránky, ktoré si robia ľudia o sebe. Na úvodnu stránku si vycapia svoj xicht, napíšu dátum narodenia, zoznam frajeriek a tým to haslo. Mojim prianim je, aby táto stránka bola o mne iba okrajovo. Plánujem tu uverejniť svoje krátke curiculum vitae, ale viacmenej sa budem snažiť písať o mojej "droge" - potápaní. Len veľmi ťažko sa dá písať o skúsenostiach či radách, nakoľko sa nepotápam veľmi dlho.Ale možno práve preto, že mi to na rozdiel od profesionálov nieje ešte zovšednené, dokážem možno niektoré veci podať tak trochu ináč. Niekoho tým možno oslovím, niekoho znechutím, niekto si povie, ze trepem blbosti a niekto to možno dostane chuť vyskúšať. Budem len rád, pokial sa so mnou podelíte aj o vaše myšlienky či skúsenosti a napíšete mi odkaz, prípadne sa stretneme napríklad aj v Senci na Guláške pri trabante či telefónnej búdke .. O čom že to píšem? myslím, že tieto fotky povedia viac, ako moje písane slová. Dosť bolo úvodu, hor sa do tvorenia. Na záver začiatku mi nedá sa nepoďakovať Renke, ktorá zhmotnila moje myšlienky do tohto webu,kvoli mojím prehnaným požiadavkám stravila niekoľko dni nad manuálmi od flashu a tak trošku má pochopenie pre to, čo vlastne chcem . A vlastne som jej vďačný aj za to, že do mňa stále vŕta a pýta si podklady na túto web stránku, dáva mi rôzne ultimáta a s jemnou iróniou v písmenach jej vlastnou sa mi snaží vysvetliť, že niektoré moje nápady, ktoré su podľa mňa vhodne na webovú prezentáciu niesú nakoniec až také dobré, ako sa mi spočiatku zdalo. Nuž, keby nebolo jej, môj web by ešte stále vyzeral nejak .